Uroda
Piękny uśmiech na własnym ślubie

Piękny uśmiech na własnym ślubie

Nie każdy może pochwalić się nieskazitelnym uśmiechem, ale obecnie jest wiele sposób na rozwiązanie różnego typu problemów z uzębieniem. Kluczowe będzie najpierw wyleczenie zębów, następnie można myśleć o korekcji ich wyglądu, łącznie z wybielaniem. Nowoczesna stomatologia estetyczna jest w stanie odmienić wygląd i nawet kształt zębów nie do poznania, przywrócić piękny uśmiech każdemu, nawet w przypadku licznych ubytków, uporczywych przebarwień, szpar między zębami czy krzywych zębów. Pora zastanowić się nad tym, jak zadbać o piękny uśmiech na swoim ślubie, aby prezentować się i czuć się tego ważnego dnia jeszcze lepiej.

Piękna suknia, fryzura, makijaż i… uśmiech!

Poślubienie ukochanej osoby to czysta radość, dlatego nie brakuje okazji do uśmiechania się. Co jednak zrobić, gdy stan uzębienia nie jest idealny i wręcz pozostawia wiele do życzenia? Czas najwyższy podjąć odpowiednie kroki w tym kierunku, pozbyć się ewentualnych kompleksów. Piękny uśmiech od razu poprawia wygląd, wspaniale prezentuje się na zdjęciach ślubnych, które staną się cenną pamiątką na wiele lat. Szczotkowanie zębów i nawet płukanie ust może okazać się niewystarczające do uzyskania uśmiechu jak z reklamy pasty do zębów. Na szczęście jest obecnie wiele możliwości, a jedną z nich wybielanie zębów. Każda panna młoda może mieć nieskazitelny uśmiech, niczym znana celebrytka z oładki magazynu. Stomatologia estetyczna używa bezpiecznych metod pozwalających na skuteczne pozbycie się wszelkich przebarwień, bez niszczenia szkliwa. Wystarczy nałożyć specjalny żel stomatologiczny i aktywować go światłem za pomocą profesjonalnego urządzenia, aby po kilkudziesięciu minutach uzyskać rewelacyjny efekt w postaci śnieżnobiałych zębów, który utrzyma się do nawet dwóch lat. Można rozjaśnić je o nawet siedem tonów.

Wiele możliwości w jednym miejscu

W przypadku luk w uzębieniu można pomyśleć nad wstawieniem implantów stomatologicznych, który do złudzenia przypomina prawdziwy ząb. Można go bezproblemowo dopasować do wyglądu pozostałych zębów, co zwiększy komfort życia i pewność siebie, zagwarantuje estetyczny uśmiech. Istotne będzie to, aby zabieg wykonać z dużym wyprzedzeniem, na około rok przed planowaną datą ślubu. Stomatologia estetyczna ma do zaoferowania szereg innych możliwości, a jedną z nich jest nałożenie licówek, co pozwala na szybkie odmienienie wyglądu uzębienia. Jest to mało inwazyjna metoda, służąca zmianie koloru, kształtu i nawet rozmiaru zębów. Wystarczy wybrać odpowiednie nakładki i przykleić je na szkliwo zębów.

Warto pomyśleć też nad wymienieniem nieestetycznych, szkodliwych dla zdrowia wypełnień amalgamatowych na nowoczesne plomby pełnoceramiczne. Dostępny jest także zabieg plastyki dziąseł. Piękny uśmiech można przywrócić na trwałe, decydując się na noszenie aparatu na zęby, który pomoże pozbyć się wad zgryzu. Wspaniale sprawdza się niewidoczny aparat Invisalign w postaci przezroczystych nakładek silikonowych, które nie są mocowane na stale do zębów. Można je w dowolnym momencie ściągnąć, bez martwienia się o to, czy zdąży się ukończyć leczenie przed dniem zaślubin.