Uroda
Jaki powinien być makijaż ślubny?

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Każda panna młoda zastanawia się nad tym, jaki makijaż na sesję ślubną będzie dobrym wyborem. Możliwości jest wiele, ale odpowiedź jedna – powinien być on dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich, bo każdy jest inny. Na wygląd panny młodej wpływa zarówno strój, jak również fryzura i makijaż ślubny, dlatego trzeba zadbać o wszystkie te kwestie, które wzajemnie się uzupełniają. Pora zastanowić się nad tym, jak dobrze wyglądać na fotografii ślubnej, aby móc w przyszłości z dumą przeglądać rodzinny album ze zdjęciami, który stanowi przecież nieocenioną pamiątkę.

Idealny makijaż ślubny, czyli jaki? Co jest istotne?

Każda stylizacja ślubna potrzebuje dopełnienia w postaci pięknego makijażu. Niektóre panny młode decydują się na wykonanie go samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług utalentowanej i zaufanej wizażystki. Oczywiście kluczowe jest zrobienie próbnego makijażu ślubnego, aby uchronić się przed ewentualnym niezadowoleniem. W ważnym dniu nie ma miejsca na błędy ani czasu na poprawki, należy zadbać o wszystko już zawczasu. Dodatkowym stres z pewnością nie jest nikomu potrzebny, a każda panna młoda pragnie wyglądać zjawiskowo. Pierwszą kwestię będzie zadbanie o swoją cerę, aby makijaż ślubny pięknie się na niej prezentował. Nie powinno się jednak wykonywać żadnych inwazyjnych zabiegów, ale postawić na nawilżenie skóry i jej prawidłową pielęgnację. Dobrze zbilansowania dieta i nawodnienie organizmu również mają ogromny wpływ na wygląd skóry. Warto wiedzieć, że w przypadku dobrze wypielęgnowanej cery makijaż jest trwalszy.

Istotne w przypadku makijażu ślubnego jest to, aby był on dopasowany do panny młodej, jej stylu i preferencji. Powinna czuć się w nim komfortowo, co doda pewności siebie. Ma pokreślić jej charakter i naturalne piękno, a ewentualne niedoskonałości kamuflować. Idealny makijaż ślubny podkreśli urodę, biedzie elegancki i pięknie prezentował się na zdjęciach. Ważne jest to, aby był lekki, nie może tworzyć efektu maski na twarzy, dlatego ciężkie podkłady nie sprawdzą się. Kosmetyki należy dobrać do potrzeb i stanu cery, najlepiej korzystać z tych naturalnych. Zmniejsza się wtedy ryzyko wystąpienia podrażnienia i reakcji alergicznej. Stawiać powinno się na kosmetyki najwyższej jakości, najlepiej wodoodporne, o przedłużonej trwałości. Panna młoda nie ma przecież marnować czasu na ciągłe poprawki. Oczywiście są one konieczne do tego, aby pięknie się prezentować przez wiele godzin, dlatego zawsze trzeba mieć pod ręką, błyszczyk/pomadkę oraz sypki puder itd.

O czym należy pamiętać w przypadku makijażu ślubnego?

Za pomocą makijażu można wymodelować kształt twarzy, dzięki czemu stanie się ona bardziej wyrazista, przez co będzie świetnie się prezentować na zdjęciach. Konturowanie to jedno, ale trzeba też zadać też o to, aby twarz nie była zbyt mocno rozjaśniona, przez co będzie wyglądać na prześwietloną na zdjęciach przez zastosowany przez fotografa flesz. Świetną opcją będzie nałożenie matowego bronzera, który nie tylko przyciemni skórę, ale też doda jej zdrowego wyglądu i podkreśli kości policzkowe. Pamiętać trzeba o znaczeniu rzęs i brwi, czyli o odpowiedniej oprawy oka, co ma ogromny wpływ na wygląd twarzy i to, jak będzie prezentowała się na zdjęciach. Makijaż ślubny powinien wyglądać się dobrze zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym, profesjonalnie i nieskazitelnie.